Relacja z IV Konferencja SITP O/Gdańsk oraz NOT Gdańsk „Wybrane zagadnienia z zakresu projektowania zabezpieczeń przeciwpożarowych budynków”
2 czerwca 2019
Nagroda „Europejski Region Przedsiębiorczości” (ERP)
13 listopada 2019

Relacja z Regat SITP 2019

W dniach 09-12 maja 2019 r. w Wilkasach k. Giżycka odbyła się VIII edycja Regat o Puchar Oddziału Stołecznego SITP.

Co roku impreza ta przyciąga liczne grono osób związanych z ochroną przeciwpożarową z Polski i zza granicy. W tegorocznych zawodach na starcie stanęło 11 załóg w klasie Bolero oraz 6 załóg w klasie Bingo 930.

Trzeci raz z rzędu w Regatach wzięli udział reprezentanci Gdańskiego Oddziału SITP, którzy wystartowali w najbardziej obleganej klasie Bolero. Drugie i czwarte miejsce zajęte w ubiegłych latach stanowiły dobry prognostyk przed tegorocznym startem. Rywalizacja sportowa przewidziana była na piątek i sobotę, czyli 10 i 11 maja. Jednak aby sprostać oczekiwaniom i roli jednego z faworytów tegorocznej edycji Regat, nasza załoga zameldowała się w porcie Regat już w czwartek około południa. Wszystko po to, by godzinę później przeprowadzić kilkugodzinny trening na wodzie.

Żeglarstwo to sport, w którym zgranie załogi stanowi kluczową kwestię. Jak okazało się pierwszego dnia rywalizacji, czwartkowy trening nie poszedł na marne. Po czterech biegach (wyścigi żeglarskie – każdy trwający około godziny) zajmowaliśmy trzecie miejsce z remisem punktowym z załogą z miejsca drugiego. Plan na sobotę obejmował oczywiście walkę o drugą lokatę, ale również obronę przed załogami z pozycji IV i V, które miały niewielką stratę do podium. Dzięki świetnej pracy całego zespołu, a przede wszystkim znakomitym umiejętnościom i wyczuciu sytuacji przez naszego sternika, plan udało się zrealizować!

Po wygraniu pierwszego biegu w sobotę, wskoczyliśmy w wirtualnej tabeli na drugą pozycję. Była to idealna pozycja, z której mogliśmy kontrolować najgroźniejszych konkurentów. Kolejny, ostatni bieg Regat obejmował wyścig długodystansowy. W trakcie biegu skupiliśmy się wyłącznie na obronie drugiego miejsca. Niestety, pierwsze miejsce było „zarezerwowane” dla kapitalnie pływających w czasie tegorocznej edycji przedstawicieli Olsztyńskiego SITP. Po spokojnym, w pełni kontrolowanym wyścigu długodystansowym, który ostatecznie zakończyliśmy na trzeciej pozycji, wiedzieliśmy już, że udało się nam zdobyć Puchar za II miejsce w tegorocznej edycji Regat Oddziału Stołecznego SITP, a tym samym utrzymać wysokie miejsce na podium zdobyte w roku ubiegłym.

Biorąc pod uwagę, że nasza załoga jest najmłodszą drużyną startującą w tych regatach i z najmłodszym sternikiem, tym większy jest powód do dumy i satysfakcji.

Należy podkreślić, że oprócz rywalizacji czysto sportowej, Regaty SITP to świetna okazja do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń z innymi osobami na co dzień związanymi z ochroną przeciwpożarową oraz integracja całego środowiska.

Serwis zdjęciowy:

Komentarze są wyłączone.