Nagroda „Europejski Region Przedsiębiorczości” (ERP)

Relacja z Regat SITP 2019
2 czerwca 2019
35-Lecie SITP Oddział Gdański
13 listopada 2019

Nagroda „Europejski Region Przedsiębiorczości” (ERP)

Z przyjemnością informujemy o przyznanej dla Miasta Gdańska i Województwa Pomorskiego nagrodzie Europejski Region Przedsiębiorczości 2020 (EER – European Entrepreneural Region).

Nagroda „Europejski Region Przedsiębiorczości” (ERP) to inicjatywa Komitetu Regionów, wspierana też przez Parlament Europejski i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny oraz inne instytucje (UEAPME, Eurochambres i Social Economy Europe), wyróżniająca regiony, które stawiają na rozwój gospodarczy, tworzą wiarygodne plany i warunki dla działalności małych i średnich przedsiębiorstw.

Dotychczas tytuł ERP przyznano 24 terytoriom europejskim. Nagrodę Europejski Region Przedsiębiorczości 2020 poza Gdańskiem i województwem pomorskim otrzymały w tym roku także hiszpańska Nawarra i szwedzki Göteborg. Województwo pomorskie zostało docenione za przyciąganie wykwalifikowanych pracowników, również zza granicy, współpracę biznesu i nauki, edukację przedsiębiorczą młodzieży oraz wspieranie innowacyjnych start-upów. Pomorskie jest drugim polskim regionem uhonorowanym nagrodą ERP, po Małopolsce w 2016 r.

Link: https://cor.europa.eu/pl/engage/Pages/european-entrepreneurial-region.aspx

Komentarze są wyłączone.