Regaty o Puchar Oddziału Stołecznego SITP 2018

Spotkanie SITP Oddział Gdański – 07.06.2018 r.
1 czerwca 2018
III Konferencja SITP O/Gdański w Jastrzębiej Górze
12 czerwca 2018

W dniach 10-13 maja 2018 roku w Wilkasach k. Giżycka odbyła się VII edycja Regat o Puchar Oddziału Stołecznego SITP.

Tradycyjnie już, spotkanie przyciągnęło liczne grono członków i sympatyków Stowarzyszenia z Polski i z zza granicy. W takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli Oddziału Gdańskiego SITP.

W tegorocznych zawodach na starcie stanęło 11 załóg w klasie Bolero oraz 5 załogi w klasie Bingo 930. Łącznie rozegrano 6 biegów (wyścigów), z których zgodnie z zasadami wynik najsłabszego był odrzucany. Po ubiegłorocznym IV miejscu, planem na tegoroczną edycję było zajęcia miejsca na podium. Po niezwykle wyrównanej walce trwającej do ostatniego biegu regat, nasi koledzy stanęli na drugim stopniu podium. Zwycięstwo wywalczyła reprezentacja Oddziału Stołecznego SITP.